Vision Voyage 2011 Vision Voyage 2010 Vision Voyage 2009
Par valsti

Meksikā bagātība un nabadzība, dabas varenums un arī tās sabrūkošās pilsētas ir cieši savijušās savā starpā.

Meksikas teritorija atrodas vienas no vulkānu un zemestrīču visspēcīgāko zonu „uguns gredzenā”. Un līdzīgi tam arī valsts vēsture, kuru apņem pilsoņu sadursmes, laupoši kari, cīņa par neatkarību, ir kausējamais katls, kurā savādā veidā ir sajaukušās iezemiešu ieražas un tikumi ar spāņu kolonistu eiropeiskajām tradīcijām, līdz ar to radot unikālu hibrīdu – meksikāņu kultūru.

Dzimusi kā „kontrastu valsts” divu pretstatu sadursmē Meksika tāda paliek arī līdz pat šai dienai. Jo kā viena no vadošajām valstīm naftas ieguvē pasaulē (pēc pēdējiem vērtējumiem 6.vieta), ar ne maziem derīgo izrakteņu un dārgmetālu krājumiem šo valsti diemžēl nevar saukt par neticami attīstītu. Gigantiskās, ultramodernās daudzmiljonu pilsētas-skudru pūžņi atrodas kaimiņos ar nabadzīgām būdām, atklātā dienvidu viesmīlība sadzīvo kopā ar augstu noziedzības līmeni. Bez šaubām, tikai ar savu politiku ierobežojot varenā kaimiņa, ASV, ietekmi, Meksika ir pratusi veikt savu pašas „ekonomisko brīnumu”. Čaklie meksikāņi pēdējo 40 gadu laikā ir pratuši pacelt augstā līmenī krāsainās un melnās metalurģijas rādītājus, ķīmisko rūpniecību, mašīnbūvi. Viņi ir pratuši atbalstīt lauksaimniecību, audzējot eksportējamo kokvilnu, kafiju, kā arī cukurniedres, kukurūzu, pupiņas, sorgo, kviešus. Meksikai ir pat sava tirdzniecības flote, arī tankkuģu. Bet tā vai citādi ierobežojums šobrīd ir tikai daļējs, un Meksikas ekonomika naudas līdzekļu dēļ, kas valstī ienāk no tās emigrantiem uz ASV, ir stipri atkarīga no kaimiņu ekonomiskās stabilitātes. 

Straujais dienvidu temperaments un valsts kareivīgā pagātne nevarēja neiespaidot tās attīstību. To diezgan regulāri ir satricinājušas politiskās krīzes un konflikti – tikai XX gadsimtā tā kopumā ir pārdzīvojusi 5 revolūcijas un masu nemierus, no kuriem pēdējais, „kaktusu revolūcija”, notika 2006.gadā un bija saistīta prezidenta vēlēšanu rezultātiem. Bet tomēr katrs jaunais valsts vadītājs un viņa valdība centās uzturēt stabilitāti un nodrošināt ekonomikas ekonomisko izaugsmi, un vairumam tas izdevās. Par ko vēsta tas, ka pēc IKP apjoma uz vienu iedzīvotāju Meksika šobrīd ieņem otro vietu starp Latīņamerikas valstīm, atdodot pirmo vietu tikai Brazīlijai.

Bet papildus saviem ne mazajiem sasniegumiem ekonomikā un politikā Meksika ir vēl arī īsta floras un faunas daudzveidības krātuve. Un, ja jūs esat dabas mīļotājs, tad tikai šeit jūs varēsiet iepazīties ar tik daudzveidīgo un aizraujošo ekoloģisko sistēmu mozaīku. Šeit jūs pārsteigs bioloģiskā daudzveidība, bet, apmeklējot lielāko daļu nacionālo parku un rezervātu, jūs par to pārliecināsieties paši. Meksikā apmeklējot Kalifornijas līci, jums būs iespēja redzēt vaļus savā dzimtajā stihijā, bet tas ir ļoti iespaidīgi. Šeit arī ziemā var redzēt miljoniem karalisko tauriņus, kuri šurp atlido, glābjoties no aukstuma citos planētas reģionos.

Tikai šeit jūs varat dabā sastapt praktiski visus jūras bruņurupuču veidus, kuri iecienījuši tieši Meksikas pludmales. Bet viņus var saprast, jo slavenāko Meksikas kūrortu baltās smiltis, kas plūdeni satek no dienvidiem uz okeāna piekrastes debeszilajiem ūdeņiem, Meksikas līča tropiskie meži pāriet slavenāko Meksikas kūrortu – Kankun, Los-kabos, Rivjēra Maija, Puerto-Valjarta, Kosumel, un, protams, pasaulslavenais kūrorta Akapulko baltajās smiltīs.

Un šajā daudzveidībā, spilgtāko krāsu sajaukumā, neapvienojamā un pretstatu harmonijas apvienojumā arī rodas tas neatkārtojamais meksikāņu kolorīts. Kolorīts, kurā jūs metīsieties Vision Voyage 2012 gaitā, bet iegrimstot tajā tikai vienreiz, jūs to vairs nekad neaizmirsīsiet.

Vision International People Group Public Limited 1998 - 2018